субота, 9 березня 2019 р.

Снітинці святкують Масляну

Прийшла пора Зимі на північ повертатись,
Тож, хоче вона з нами попрощатись.
Дарує Масляну нам на прощання –
Свято веселе зимове, останнє.
Масляниця - стародавнє, багатьма улюблене свято, коли зима поступається місцем весні. У давнину більшість обрядів на масляницю дотримувалися для того, щоб допомогти весні здолати підступну зиму - саме тому організовувалися масові народні гуляння на Масляну. 
7 березня  в селі  Снітині святкували   Масляну, це  стало доброю традицією для  громади,  яка  із  року  в  рік готується  та  очікує на  це  свято.  Ось і прийшла нарешті довгоочікувана жадана весна-красна. Разом з нею настало свято Масляної. 

 Гарно було організоване та розігране невелике театралізоване дійство за участі школярів. Дітвора із задоволенням водила хороводи і дружно співала пісні. Перед односельцями виступили самодіяльний хор «Чорнобривці» і жіночий ансамбль «Україночка». Вірші про весну продекламувала бібліотекар Тищенко Ніна. Посмішками і оплесками  нагородили читача гуморесок Кулик Ганну. Сільський голова Сергій Мануйленко привітав всіх жителів села з Масляной. Свято провели працівники культури Демків Євдокія та Корнійчук Людмила.
 На святі також був проведений ярмарок, в якому брали участь мешканці села.  Завершився захід старовинним українським обрядом – спалюванням опудала.  
Хочеться  вірити, що  завдяки проведенню цього свята, традиції і звичаї українського народу у нашій громаді будуть потихеньку відроджуватися.

Немає коментарів:

Дописати коментар